Dôležitý oznam


Od 1.1.2021 sa sprísňujú protipandemické opatrenia, pričom okrem iných opatrení sa zakazuje verejné slávenie bohoslužieb. Vzhľadom k týmto opatreniam budeme pravidelne vysielať online sväté liturgie. Sväté liturgie budú slávené a vysielané online na facebookovej stránke Gréckokatolíckeho farského úradu v Šarišskom Jastrabí.
Usmernenie prešovského arcibiskupa metropolitu Jána k čiastočnému obnoveniu slávenia verejných bohoslužieb

Pravidlá vstupu do cerkvi COVID-19

Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia


Facebooková stránka Gréckokatolíckeho farského úradu v Šarišskom Jastrabí

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oznam Gréckokatolíckeho farského úradu v Šarišskom Jastrabí


Drahí bratia a sestry,

informujeme Vás o Opatrení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky pri ohrození verejného zdravia  z 05.05.2020.

Všetci máme radosť a sme vďační Bohu za možnosť, ktorá sa nám ponúka od 6. mája 2020, kedy po dvoch mesiacoch môžeme otvoriť naše chrámy aj pre veriacich, aj keď zatiaľ v obmedzenom režime a s dodržiavaním všetkých hygienických opatrení.

Ďakujem vám, drahí naši veriaci, že sme boli doteraz disciplinovaní. Verím, že aj naďalej budeme zodpovední, k čomu majú prispieť aj nasledujúce usmernenia:

Stále platí dišpenz od účasti na nedeľnej či sviatočnej svätej liturgii. Verejné slávenie bohoslužieb počas trvania opatrení bude prebiehať v obmedzenom režime. Zároveň budú pokračovať vysielania bohoslužieb prostredníctvom online prenosov a katolíckych i verejnoprávnych médií.

Pretože najohrozenejšou vekovou skupinou sú seniori, hlavne od 65 rokov, je potrebné, aby zatiaľ dobre zvážili svoju účasť na bohoslužbách.

Pre ochranu ich zdravia vymedzujeme pre seniorov v nedele a sviatky jednu svätú liturgiu, ktorá je konkrétne určená a odporúčaná prioritne pre seniorov a to o 08:00 hod. a vo všedný deň ráno o  07:00 hod. Neznamená to však, že nemôžu prísť prípadne na inú svätú liturgiu.

Každý, kto má nariadenú karanténu alebo má akékoľvek príznaky respiračného ochorenia, nech na bohoslužby neprichádza.

Je potrebné dodržiavať respiračnú etiketu (kašlať, kýchať do vreckovky, resp. do lakťového ohybu), nepodávať si ruky, neobjímať sa a pod.

Účasť na bohoslužbách je limitovaná veľkosťou chrámu. Preto je nutné, aby sme dodržiavali medzi sebou minimálny odstup dva metre, okrem členov spoločnej domácnosti, a to aj pri vychádzaní z chrámu. Dvojmetrové odstupy v laviciach, pri zachovaní pravidla obsadenia každého druhého radu sme pre Vás označili bielymi nálepkami.

Keďže pri dodržaní týchto nariadení sa do nášho chrámu zmestí kapacitne málo ľudí vyzývame Vás, aby ste využili priestor na státie aj pred chrámom a v jeho okolí, takisto s dvojmetrovým odstupom (okrem členov spoločnej domácnosti).

Vstup a pobyt v chráme je možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šál, šatka).

Pri vchode do chrámu je nutné aplikovať dezinfekciu na ruky, alebo prípadne použiť jednorazové rukavice.

Sväté prijímanie sa aj naďalej podáva veriacim pod spôsobom chleba na ruku.

V rade na sväté prijímanie nech veriaci takisto zachovávajú predpísané odstupy 2 metre.

Pristúpme k tejto etape otvárania verejných bohoslužieb zodpovedne, citlivo, s múdrosťou a láskou. Verím, že to s Božou pomocou zvládneme.


S prianím Božieho požehnania

otec Miroslav Šimko farár farnosti Šarišské Jastrabie


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Modlitba v rozličných potrebách

 Bože, ty si naše útočište vo všetkých nebezpečenstvách, naša pomoc v úzkostiach, potecha v zármutku a nádej vo všetkých potrebách. Prijmi láskavo naše modlitby a prosby, aby sme sa mohli radovať z tvojho milosrdenstva a vrúcne ti ďakovať za prijaté dobrodenia. Lebo ty si milosrdný a láskyplný Boh. A my ti vzdávame slávu teraz i vždycky i naveky vekov. Amen.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ochrana osobných údajov

 

Na úvod

V tejto kategórii nie sú žiadne články. Avšak, ak sú tu zobrazené podkategórie, tie môžu články obsahovať.

PROGRAM BOHOSLUŽIEB

ešte chvíľku ...

NAJNOVŠÍ ČASOPIS

ešte chvíľku ...

Kto je online

Práve tu je 2 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Log-in

prihlásenie

Gréckokatolícke arcibiskupstvo Prešov     Gréckokatolíci na Slovensku                http://www.christ-net.sk/system/files/cn_logo.gif     Centrum pre rodinu              
JSN Mico template designed by JoomlaShine.com