Sláva Isusu Christu!

Vitajte na stránkach Gréckokatolíckej cirkvi - farnosti Šarišské Jastrabie, okres Stará Ľubovňa. Obec Šarišské Jastrabie leží na západných svahoch Čergovského pohoria, v údolí potoka Vesné, v nadmorskej výške okolo 565 m. Prvá správa o obci je z roku 1479, kedy šľachtic Ladislav z Kamenice zálohoval svoj majetok v Jastrabí šľachticovi Tomášovi z Torysy. Obec ako sídlisko jestvovala už skôr a to v roku 1435. V obci žije 1105 obyvateľov, z toho je 1014 gréckokatolíkov (údaj z roku 2001).
Terajším správcom farnosti je od júla 2010 o. Miroslav Šimko.

Upozornenie pre chodcov

Aktuálne správy z nášho arcibiskupstva

Na úvod

V tejto kategórii nie sú žiadne články. Avšak, ak sú tu zobrazené podkategórie, tie môžu články obsahovať.

PROGRAM BOHOSLUŽIEB

ešte chvíľku ...

rok rodiny

Kto je online